Add-On PC Shade - Use with 200W & 240W Gen 2 UFO LED High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-799 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Polycarbonate (PC) |
| Finish | Clear |
| Diameter | 18.62" |
| Dimensions | H: 6.30" x DIA: 18.62" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0657 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923666091 |
| Case Quantity | 40 |
| Case Length | 18.7" |
| Case Width | 18.7" |
| Case Height | 13.58" |
| Case Weight | 21.12 |
| Case Cubic Ft. | 2.7481 |
| Catalog Description | Add-On PC Shade - Use with 200W & 240W Gen 2 UFO LED High Bay Fixtures |
| Description | ADD ON PC SHADE 200W & 240W |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-799.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 22.44 |
| Each Width In. | 2.25 |
| Each Height In. | 2.25 |
| Each Weight Lb. | 0.53 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-771R2 |
| For Use With | 65-785 |
| For Use With | 65-785R1 |
| For Use With | 65-785R2 |
| For Use With | 65-786 |
| For Use With | 65-786R1 |
| For Use With | 65-786R2 |
| For Use With | 65-787 |
| For Use With | 65-787R1 |
| For Use With | 65-787R2 |
| For Use With | 65-788 |
| For Use With | 65-788R1 |
| For Use With | 65-788R2 |
| For Use With | 65-795 |
| For Use With | 65-795R1 |
| For Use With | 65-795R2 |
| For Use With | 65-796 |
| For Use With | 65-796R1 |
| For Use With | 65-796R2 |
| For Use With | 65-797 |
| For Use With | 65-797R1 |
| For Use With | 65-797R2 |
| For Use With | 65-798 |
| For Use With | 65-798R1 |
| For Use With | 65-798R2 |
| For Use With | 65-805 |
| For Use With | 65-805R1 |
| For Use With | 65-805R2 |
| For Use With | 65-806 |
| For Use With | 65-806R1 |
| For Use With | 65-806R2 |
| For Use With | 65-807 |
| For Use With | 65-807R1 |
| For Use With | 65-807R2 |
| For Use With | 65-808 |
| For Use With | 65-808R1 |
| For Use With | 65-808R2 |
| For Use With | 65-771R3 |
| For Use With | 65-813 |
| For Use With | 68-142 |
| For Use With | 65-1521 |
| For Use With | 65-771R2;65-785;65-785R1;65-785R2;65-786;65-786R1;65-786R2;65-787;65-787R1;65-787R2;65-788;65-788R1;65-788R2;65-795;65-795R1;65-795R2;65-796;65-796R1;65-796R2;65-797;65-797R1;65-797R2;65-798;65-798R1;65-798R2;65-805;65-805R1;65-805R2;65-806;65-806R1; |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Add-On PC Shade Use with 200W 240W UFO LED High Bay Fixture |