Add-On Aluminum Reflector - Use with 100W & 150W Gen 2 UFO LED High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-778 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-778_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Aluminum |
| Finish | Silver |
| Diameter | 16.26" |
| Dimensions | H: 6.45" x DIA: 16.26" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1444 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923666060 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 18.31" |
| Case Width | 18.31" |
| Case Height | 16.14" |
| Case Weight | 22.88 |
| Case Cubic Ft. | 3.1314 |
| Catalog Description | Add-On Aluminum Reflector - Use with 100W & 150W Gen 2 UFO LED High Bay Fixtures |
| Description | ADD ON REFLECTOR 100W & 150W |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-778.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 22.44 |
| Each Width In. | 1.65 |
| Each Height In. | 6.74 |
| Each Weight Lb. | 1.14 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-770R2 |
| For Use With | 65-781 |
| For Use With | 65-781R1 |
| For Use With | 65-781R2 |
| For Use With | 65-782 |
| For Use With | 65-782R1 |
| For Use With | 65-782R2 |
| For Use With | 65-783 |
| For Use With | 65-783R1 |
| For Use With | 65-783R2 |
| For Use With | 65-784 |
| For Use With | 65-784R1 |
| For Use With | 65-784R2 |
| For Use With | 65-791 |
| For Use With | 65-791R1 |
| For Use With | 65-791R2 |
| For Use With | 65-792 |
| For Use With | 65-792R1 |
| For Use With | 65-792R2 |
| For Use With | 65-793 |
| For Use With | 65-793R1 |
| For Use With | 65-793R2 |
| For Use With | 65-794 |
| For Use With | 65-794R1 |
| For Use With | 65-794R2 |
| For Use With | 65-801 |
| For Use With | 65-801R1 |
| For Use With | 65-801R2 |
| For Use With | 65-802 |
| For Use With | 65-802R1 |
| For Use With | 65-802R2 |
| For Use With | 65-803 |
| For Use With | 65-803R1 |
| For Use With | 65-803R2 |
| For Use With | 65-804 |
| For Use With | 65-804R1 |
| For Use With | 65-804R2 |
| For Use With | 65-770R3 |
| For Use With | 65-812 |
| For Use With | 68-141 |
| For Use With | 65-1520 |
| For Use With | 65-1522 |
| For Use With | 65-770R2;65-781;65-781R1;65-781R2;65-782;65-782R1;65-782R2;65-783;65-783R1;65-783R2;65-784;65-784R1;65-784R2;65-791;65-791R1;65-791R2;65-792;65-792R1;65-792R2;65-793;65-793R1;65-793R2;65-794;65-794R1;65-794R2;65-801;65-801R1;65-801R2;65-802;65-802R1; |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Add-On Aluminum Reflector 100W & 150W |