Adj High Bay Protective Cage - 110/135/165 Watt - Set of 2
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-652 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-652_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 25" x W: 4" x H: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0637 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 2 |
| Case UPC | 10045923654791 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 25.2" |
| Case Width | 8.86" |
| Case Height | 4.92" |
| Case Weight | 12.1 |
| Case Cubic Ft. | 0.6357 |
| Catalog Description | Adj High Bay Protective Cage - 110/135/165 Watt - Set of 2 |
| Description | PROTECTIVE CAGE ADJ HIGH BAY |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-652.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 24.8 |
| Each Width In. | 4.53 |
| Each Height In. | 0.98 |
| Each Weight Lb. | 0.61 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-641 |
| For Use With | 65-641R1 |
| For Use With | 65-642 |
| For Use With | 65-642R1 |
| For Use With | 65-643 |
| For Use With | 65-643R1 |
| For Use With | 65-644 |
| For Use With | 65-644R1 |
| For Use With | 65-645 |
| For Use With | 65-645R1 |
| For Use With | 65-646 |
| For Use With | 65-646R1 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Adj High Bay Protective Cage 110/135/165W Set of 2" |