2X2 Backlit Panel Flange Kit - White Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-589 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-589_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Aluminum |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 25.16" x W: 25.16" x H: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0653 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923655668 |
| Case Quantity | 10 |
| Case Length | 26.97" |
| Case Width | 10.83" |
| Case Height | 5.32" |
| Case Weight | 19.4 |
| Case Cubic Ft. | 0.8992 |
| Catalog Description | 2X2 Backlit Panel Flange Kit - White Finish |
| Description | 2X2 BACKLIT PANEL FLANGE KIT |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-589.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 26.38 |
| Each Width In. | 2.17 |
| Each Height In. | 1.97 |
| Each Weight Lb. | 1.87 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-571 |
| For Use With | 65-571R1 |
| For Use With | 65-575 |
| For Use With | 65-575R1 |
| For Use With | 65-581 |
| For Use With | 65-581R1 |
| For Use With | 65-585 |
| For Use With | 65-585R1 |
| For Use With | 65-690 |
| For Use With | 65-692 |
| For Use With | 65-694 |
| For Use With | 65-696 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 2X2 Backlit Panel Flange Kit White |