2 Inch Diameter Mounting Post - PVC - Matte Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=60-681 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Wet |
| Indoor Outdoor | Outdoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | PVC |
| Finish | Matte Black |
| Diameter | 2" |
| Dimensions | H: 18" x DIA: 2" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1032 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923608463 |
| Inner Quantity | 12 |
| Inner Length | 10.2" |
| Inner Width | 11.4" |
| Inner Height | 18.2" |
| Inner Weight | 14.6 |
| Inner Cubic Ft. | 1.2247 |
| Case UPC | 10045923608466 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 18.5" |
| Case Width | 10.8" |
| Case Height | 23.6" |
| Case Weight | 34.83 |
| Case Cubic Ft. | 2.7288 |
| Catalog Description | 2 Inch Diameter Mounting Post - PVC - Matte Black |
| Description | 2" DIA PVC MOUNTING POST |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 60-681.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.19 |
| Each Width In. | 3.19 |
| Each Height In. | 17.52 |
| Each Weight Lb. | 1.25 |
| For Use With | 62-1197 |
| For Use With | 62-1198 |
| For Use With | 62-1199 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 2" Mounting Post PVC Matte Black |