3 Inch Diameter Mounting Post - PVC - Light - Gray
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=60-680 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Location Rating | Wet |
| Indoor Outdoor | Outdoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | PVC |
| Finish | Light Gray |
| Diameter | 3" |
| Dimensions | H: 18" x DIA: 3" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1007 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Inner UPC | 20045923606803 |
| Inner Quantity | 12 |
| Inner Length | 11.4" |
| Inner Width | 13.2" |
| Inner Height | 18.9" |
| Inner Weight | 24.95 |
| Inner Cubic Ft. | 1.6459 |
| Case UPC | 10045923606806 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 19.5" |
| Case Width | 12" |
| Case Height | 27.2" |
| Case Weight | 52.47 |
| Case Cubic Ft. | 3.6833 |
| Catalog Description | 3 Inch Diameter Mounting Post - PVC - Light - Gray |
| Description | 3" DIA PVC MOUNTING POST |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 60-680.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 3.1 |
| Each Width In. | 3.1 |
| Each Height In. | 18.1 |
| Each Weight Lb. | 2.11 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 62-1202 |
| For Use With | 62-1204 |
| For Use With | 62-1208 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 3" Mounting Post PVC Light Gray |