1-Light Die Cast Mounting Plate - Light - Gray
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=60-673 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Aluminum |
| Finish | Light Gray |
| Dimensions | L: 4.50" x W: 4.50" x H: 0.78" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0117 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923606738 |
| Case Quantity | 96 |
| Case Length | 14.1" |
| Case Width | 5.9" |
| Case Height | 11.4" |
| Case Weight | 20.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.5488 |
| Catalog Description | 1-Light Die Cast Mounting Plate - Light - Gray |
| Description | 1 LT DIE CAST MOUNTING PLATE |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 60-673.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.5 |
| Each Width In. | 1 |
| Each Height In. | 4.5 |
| Each Weight Lb. | 0.5 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 62-1202 |
| For Use With | 62-1204 |
| For Use With | 62-1208 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 1-Light Die Cast Mounting Plate Light Gray |