6' - Track - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=TR125 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/TR125_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Location Rating | Dry |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Voltage | 120 |
| Material | Aluminum |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 72" x W: 1.31" x H: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1285 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923421256 |
| Case Quantity | 6 |
| Case Length | 74" |
| Case Width | 5.75" |
| Case Height | 4" |
| Case Weight | 18.48 |
| Case Cubic Ft. | 0.985 |
| Catalog Description | 6' - Track - Black Finish |
| Description | 6' BLACK TRACK |
| UNSPSC | 39111508 |
| Image File Name | TR125.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 72.5 |
| Each Width In. | 1.75 |
| Each Height In. | 1.75 |
| Each Weight Lb. | 2.86 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| UL Application | Track |
| For Use With | TH201 |
| For Use With | TH203 |
| For Use With | TH205 |
| For Use With | TH207 |
| For Use With | TH209 |
| For Use With | TH211 |
| For Use With | TH213 |
| For Use With | TH215 |
| For Use With | TH217 |
| For Use With | TH219 |
| For Use With | TH221 |
| For Use With | TH223 |
| For Use With | TH225 |
| For Use With | TH227 |
| For Use With | TH229 |
| For Use With | TH233 |
| For Use With | TH235 |
| For Use With | TH237 |
| For Use With | TH239 |
| For Use With | TH260 |
| For Use With | TH268 |
| For Use With | TH270 |
| For Use With | TH272 |
| For Use With | TH274 |
| For Use With | TH280 |
| For Use With | TH282 |
| For Use With | TH284 |
| For Use With | TH313 |
| For Use With | TH316 |
| For Use With | TH322 |
| For Use With | TH333 |
| For Use With | TH356 |
| For Use With | TH362 |
| For Use With | TH366 |
| For Use With | TH382 |
| For Use With | TH384 |
| For Use With | TH386 |
| For Use With | TH402 |
| For Use With | TH404 |
| For Use With | TH412 |
| For Use With | TH414 |
| For Use With | TH422 |
| For Use With | TH424 |
| For Use With | TH432 |
| For Use With | TH434 |
| For Use With | TH442 |
| For Use With | TH444 |
| For Use With | TH452 |
| For Use With | TH454 |
| For Use With | TH462 |
| For Use With | TH464 |
| For Use With | TH472 |
| For Use With | TH474 |
| For Use With | TH631 |
| For Use With | TH633 |
| For Use With | TH634 |
| For Use With | TH635 |
| For Use With | TH636 |
| For Use With | TH637 |
| For Use With | TH638 |
| For Use With | TH641 |
| For Use With | TH643 |
| For Use With | TH644 |
| For Use With | TH645 |
| For Use With | TH646 |
| For Use With | TH647 |
| For Use With | TH648 |
| For Use With | TK404 |
| For Use With | TK414 |
| For Use With | TK424 |
| For Use With | TH652 |
| For Use With | TH653 |
| For Use With | TH662 |
| For Use With | TH663 |
| For Use With | TH702 |
| For Use With | TH704 |
| For Use With | TH712 |
| For Use With | TH714 |
| For Use With | TH722 |
| For Use With | TH724 |
| For Use With | TH732 |
| For Use With | TH742 |
| For Use With | TH904 |
| For Use With | TH914 |
| For Use With | TH752 |
| For Use With | TH755 |
| For Use With | TH762 |
| For Use With | TH765 |
| For Use With | TH671 |
| For Use With | TH674 |
| For Use With | TH201;TH203;TH205;TH207;TH209;TH211;TH213;TH215;TH217;TH219;TH221;TH223;TH225;TH227;TH229;TH233;TH235;TH237;TH239;TH260;TH268;TH270;TH272;TH274;TH280;TH282;TH284;TH313;TH316;TH322;TH333;TH356;TH362;TH366;TH382;TH384;TH386;TH402;TH404;TH412;TH414;TH42 |
| Accessories | TP241 |
| Accessories | TP243 |
| Accessories | TP255 |
| Accessories | TP258 |
| Accessories | TP145 |
| Accessories | TP147 |
| Accessories | TP149 |
| Accessories | TP151 |
| Accessories | TP153 |
| Accessories | TP155 |
| Accessories | TP157 |
| Accessories | TP168 |
| Accessories | TP170 |
| Accessories | TP172 |
| Accessories | TP179 |
| Accessories | TP279 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 6 Track Black Finish |