Die Cast Junction Box - Old Bronze
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=SF76-652 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.90.8530 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Outdoor |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Old Bronze |
| Dimensions | L: 5.38" x W: 4" x H: 1.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0209 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923766524 |
| Case Quantity | 24 |
| Case Length | 13.75" |
| Case Width | 9.5" |
| Case Height | 8" |
| Case Weight | 15 |
| Case Cubic Ft. | 0.6047 |
| Catalog Description | Die Cast Junction Box - Old Bronze |
| Description | DIE CAST JUNCTION BOX |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | SF76-652.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 4.25 |
| Each Width In. | 2 |
| Each Height In. | 4.25 |
| Each Weight Lb. | 1 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | SF76-623 |
| For Use With | SF76-621 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Die Cast Junction Box Old Bronze |