24.24 Watt miniature - RP11 - 200 Average rated hours - Bayonet Single Contact Base - 6.2 Volt - 2-Card
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=S3724 |
| Lighting Type | Lamps |
| Fixture Type | Miniature |
| ANSI Code | 1133 |
| Tariff Code | 8539.22.8030 |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| RoHS Compliant | Yes |
| CA Prop 65 | Lead |
| Amps | 3.910A |
| ANSI Base | BA15s |
| Beam Spread | 360° |
| Burning Position | Universal |
| CCT Selectable | No |
| Dimmable | No |
| Avg Rated Hours | 200 |
| Base | Bayonet Single Contact |
| Lamp Filament | C-6 |
| Shape | RP11 |
| Voltage | 6.2 |
| Wattage | 24.24 |
| Finish | Clear |
| Lensed | Yes |
| Lens Finish | Clear |
| Three-Way | No |
| MOD | 1.38" |
| MOL | 2.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0162 |
| Pack Type | Carded |
| Quantity In Pack | 2 |
| Inner UPC | 20045923037249 |
| Inner Quantity | 20 |
| Inner Length | 5.63" |
| Inner Width | 7.5" |
| Inner Height | 7.75" |
| Inner Weight | 0.94 |
| Inner Cubic Ft. | 0.1894 |
| Case UPC | 10045923037242 |
| Case Quantity | 240 |
| Case Length | 15.75" |
| Case Width | 16.25" |
| Case Height | 18" |
| Case Weight | 19.2 |
| Case Cubic Ft. | 2.666 |
| Catalog Description | 24.24 Watt miniature - RP11 - 200 Average rated hours - Bayonet Single Contact Base - 6.2 Volt - 2-Card |
| Description | 24W RP11 1133 BAYON CLR |
| DLC Approved | No |
| UNSPSC | 39101612 |
| CO Terse | Lawful for Sale |
| HI Terse | Lawful for Sale |
| NV Terse | Lawful for sale |
| VT Terse | Lawful for sale |
| WA Terse | Lawful for sale |
| Image File Name | S3724.jpg |
| SDS class | Incandescent_Lamp |
| Technology | Incandescent |
| Each Length In. | 1.42 |
| Each Width In. | 3.75 |
| Each Height In. | 5.25 |
| Each Weight Lb. | 0.08 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 24.24W RP11 200hrs Bayonet Single Contact Base 6.2V 2 |