Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM TFN-PVC 105C - Nylon - 500 Foot/Spool - Black
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-350 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | UL |
| Finish | Black |
| Wire Cord Length | 6000" |
| Wire Color | Black |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 8" |
| Case Width | 8.25" |
| Case Height | 11.13" |
| Case Weight | 17.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4251 |
| Catalog Description | Lighting Bulk Wire - 18/1 Stranded AWM TFN-PVC 105C - Nylon - 500 Foot/Spool - Black |
| Description | BLACK 18/1 STRANDED TFFN |
| Wire Length | 6000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lighting Bulk Wire 18/1 Stranded AWM TFN-PVC 105C Nylon |