Lamp And Lighting Bulk Wire - 16/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - Clear Silver
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-167 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1625 |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Clear Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1617 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923931670 |
| Case Quantity | 4 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 16.14" |
| Case Height | 5.512" |
| Case Weight | 36 |
| Case Cubic Ft. | 0.8309 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 16/2 SPT-2 105C - 250 Foot/Spool - Clear Silver |
| Description | 250 FT. 16/2/SPT/2 CLEAR SILVE |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-167.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.88 |
| Each Width In. | 7.88 |
| Each Height In. | 4.5 |
| Each Weight Lb. | 8.94 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp Bulk Wire 16/2 SPT-2 105C 250 Foot Clear Silver |