Lamp And Lighting Bulk Wire - 20/2 SPT-1 105C Wire - 250 Foot/Spool - Clear Gold
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=93-134 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.49.9000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wire Cord Length | 3000" |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0762 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923931342 |
| Case Quantity | 8 |
| Case Length | 13.34" |
| Case Width | 13.34" |
| Case Height | 6.69" |
| Case Weight | 33 |
| Case Cubic Ft. | 0.689 |
| Catalog Description | Lamp And Lighting Bulk Wire - 20/2 SPT-1 105C Wire - 250 Foot/Spool - Clear Gold |
| Description | 20/2 CLEAR GOLD WIRE 250 FT. |
| Wire Length | 3000" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 93-134.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6.56 |
| Each Width In. | 6.56 |
| Each Height In. | 3.06 |
| Each Weight Lb. | 3.78 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Lamp and Lighting Bulk Wire 20/2 SPT-1 105C 250 Foot/Spool |