Plastic Candle Cover - White Plastic - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 24" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-917 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 24" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923909174 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 20" |
| Case Width | 20.25" |
| Case Height | 24.5" |
| Case Weight | 30.5 |
| Case Cubic Ft. | 5.7422 |
| Catalog Description | Plastic Candle Cover - White Plastic - 1-3/16" Inside Diameter - 1-1/4" Outside Diameter - 24" Height |
| Description | 24"WHT PLAST EDISON COVER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-917.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.112 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Candle Cover White 24" Height |