Plastic Candle Cover - White Plastic - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 36" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-910 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.88" x H: 36" x DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923909105 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 16.4" |
| Case Width | 16.25" |
| Case Height | 36.63" |
| Case Weight | 28.5 |
| Case Cubic Ft. | 5.6492 |
| Catalog Description | Plastic Candle Cover - White Plastic - 13/16" Inside Diameter - 7/8" Outside Diameter - 36" Height |
| Description | 36" WHT PLAST CANDLE COVER |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-910.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.102 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Plastic Candle Cover White 13/16" ID 7/8" OD 36" Height |