18/2 SPT-2-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4' Strip with 2' Slit 150 Ctn.15 Ft.
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-493 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wire Color | Clear Silver |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904933 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 9.45" |
| Case Weight | 40.28 |
| Case Cubic Ft. | 1.2865 |
| Catalog Description | 18/2 SPT-2-105C All Cord Sets - Molded Plug - Tinned Tips 3/4' Strip with 2' Slit 150 Ctn.15 Ft. |
| Description | 15' CL SILVER SET W/PLUG SPT-2 |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-493.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.403786658 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 18/2 SPT Cord Sets Molded Plug 15 Ft. |