MED BASE PULL CHAIN SKT 12" LE
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-415 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Black / Brass |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black / White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923904155 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 20.5" |
| Case Width | 13.5" |
| Case Height | 11.75" |
| Case Weight | 32.78 |
| Case Cubic Ft. | 1.8818 |
| Catalog Description | MED BASE PULL CHAIN SKT 12" LE |
| Description | MED BASE PULL CHAIN SKT 12" LE |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-415.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.338 |
| Bracket | 1 1/2" 1/8 IP Threaded Top Bracket with 3/8" Nipple |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1-3/4" 1/8 IP Threaded Bottom Bracket |