1/9 IP Steel Nipple - Yellow Zinc Plated - 30" Length - 3/8" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2622 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel / Zinc |
| Finish | Yellow Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.38" |
| Dimensions | L: 30" x W: 0.38" x H: 0.38" x DIA: 0.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923926225 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 30.31" |
| Case Width | 3.15" |
| Case Height | 2.36" |
| Case Weight | 15.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1304 |
| Catalog Description | 1/9 IP Steel Nipple - Yellow Zinc Plated - 30" Length - 3/8" Wide |
| Description | 1/8IP X 30" YZP NIPPLE |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2622.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.35 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/9 IP Steel Nipple Yellow Zinc Plated 30" Length |