Knurl Solid Brass Check Ring - 1/8 IP Tapped - 1-1/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2441 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Solid Brass |
| Edge Type | Knurled |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923924412 |
| Catalog Description | Knurl Solid Brass Check Ring - 1/8 IP Tapped - 1-1/4" Diameter |
| Description | 1 1/4" KNURLED SOLID BRASS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2441.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Knurl Solid Brass Check Ring 1/8 IP Tapped |