12 Foot 18/2 SPT-2 105C Flat Plug Cord Set - White Finish - 72" Hank - 150 Carton - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2390 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 1250 |
| Finish | White |
| Wire Color | Clear Gold |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923923903 |
| Case Quantity | 150 |
| Case Length | 18.9" |
| Case Width | 10.63" |
| Case Height | 12.99" |
| Case Weight | 51 |
| Case Cubic Ft. | 1.5103 |
| Catalog Description | 12 Foot 18/2 SPT-2 105C Flat Plug Cord Set - White Finish - 72" Hank - 150 Carton - Molded Plug - Tinned Tips 3/4" Strip With 2" Slit |
| Description | 12 FT #18/2 SPT-2 105D CLEAR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2390.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.34 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 12 Foot 18/2 SPT-2 105C Flat Plug Cord Set White |