Heavy Duty Cup For Swing Arm Lamps - Polished Brass Finish - 2-1/2" Height - 2-1/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2353 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Polished Brass |
| Diameter | 2.25" |
| Dimensions | L: 2.25" x W: 2.25" x H: 2.50" x DIA: 2.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923923538 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 12.75" |
| Case Width | 12.5" |
| Case Height | 12" |
| Case Weight | 7 |
| Case Cubic Ft. | 1.1068 |
| Catalog Description | Heavy Duty Cup For Swing Arm Lamps - Polished Brass Finish - 2-1/2" Height - 2-1/4" Diameter |
| Description | 2 1/2" CANDLE CUP FOR CUP HARP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2353.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Heavy Duty Cup Polished Brass Finish |