3/8 IP Screw Collar Loop With Ring - 25lbs Max - Antique Brass Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2352 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Antique Brass |
| Iron Pipe Size | 3/8 IP |
| Max Load | 25 |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923923521 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.99" |
| Case Width | 6.3" |
| Case Height | 5.51" |
| Case Weight | 16 |
| Case Cubic Ft. | 0.261 |
| Catalog Description | 3/8 IP Screw Collar Loop With Ring - 25lbs Max - Antique Brass Finish |
| Description | 3/8IP ANT BRASS DIE CAST |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2352.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3/8 IP Screw Collar Loop Antique Brass |