Solid Brass Square Check Ring - 1/8 IP Slip - 3/4" - Polished Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2318 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished |
| Edge Type | Square |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923923187 |
| Catalog Description | Solid Brass Square Check Ring - 1/8 IP Slip - 3/4" - Polished Finish |
| Description | 3/4" X 1/8 SQ SOLID BRASS CK |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2318.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Square Check Ring 1/8 IP Slip 3/4" Polished Finis |