Heavy Duty Saddle - Brass Plated - 1/8 IP
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2291 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brass Plated |
| Dimensions | W: 2.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923922913 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 12.99" |
| Case Width | 11.42" |
| Case Height | 12.2" |
| Case Weight | 51.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0473 |
| Catalog Description | Heavy Duty Saddle - Brass Plated - 1/8 IP |
| Description | 1/8 SADDLE HEAVY DUTY BRASS |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2291.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.06 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Heavy Duty Saddle Brass Plated 1/8 IP |