Brass Coupling - Unfinished - 5/8" Long - 5/8" Diameter - 1/8 F x 1/4 F
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2157 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Diameter | 0.63" |
| Dimensions | L: 0.63" x W: 0.63" x H: 0.63" x DIA: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923921572 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Weight | 16.5 |
| Catalog Description | Brass Coupling - Unfinished - 5/8" Long - 5/8" Diameter - 1/8 F x 1/4 F |
| Description | 1/8 X 1/4 BR COUPLING 5/8" DIA |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2157.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Coupling Unfinished 5/8" Long 5/8" D 1/8 F x 1/4 |