1/4 IP Steel Nipple - Zinc Plated - 7/8" Length - 1/2" Wide
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2112 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.19.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | L: 0.88" x W: 0.50" x H: 0.50" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923921121 |
| Case Quantity | 2000 |
| Case Length | 11.41" |
| Case Width | 10.23" |
| Case Height | 7.48" |
| Case Cubic Ft. | 0.5053 |
| Catalog Description | 1/4 IP Steel Nipple - Zinc Plated - 7/8" Length - 1/2" Wide |
| Description | 1/4 IP X 7/8" NIPPLE ZP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2112.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 1/4 IP Steel Nipple Zinc Plated 7/8" Length 1/2" Wide |