8 Ft.Full Tinned Cord Sets18/2 SPT-2-105C Cord Sets - Molded Plug - Full Tinned Tips for Push-In Terminals - 3/4" Strip with 2" Slit 36" Hank
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2046 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wire Color | Brown |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923920469 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 10.63" |
| Case Weight | 50.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.4472 |
| Catalog Description | 8 Ft.Full Tinned Cord Sets18/2 SPT-2-105C Cord Sets - Molded Plug - Full Tinned Tips for Push-In Terminals - 3/4" Strip with 2" Slit 36" Hank |
| Description | 8 FT BROWN 18/2 SPT 2 FULL TIN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2046.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.26 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 8 Ft.Full Tinned Cord Sets18/2 SPT-2-105C |