Light Duty Harp - Polished Nickel Finish - 9-1/2" Height - 1/8 IP Saddle - 1/4-27 Thread - 125 Carton
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-2023 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Polished Nickel |
| Thread | 1/4-27 Thread |
| Dimensions | H: 9.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923920230 |
| Case Quantity | 125 |
| Case Length | 13.39" |
| Case Width | 13.39" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Cubic Ft. | 0.8581 |
| Catalog Description | Light Duty Harp - Polished Nickel Finish - 9-1/2" Height - 1/8 IP Saddle - 1/4-27 Thread - 125 Carton |
| Description | 9 1/2" NICKEL LIGHT DUTY HARP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-2023.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.22 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Light Duty Harp Polished Nickel 9-1/2" Height |