Cap Nut - 8/32 - Brushed Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1873 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Brushed Nickel |
| Thread | 8/32 Thread |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 2.76" |
| Case Weight | 16.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.1547 |
| Catalog Description | Cap Nut - 8/32 - Brushed Nickel Finish |
| Description | 8/32 CAPNUT BRUSHED NICKEL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1873.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.003 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cap Nut 8/32 Brushed Nickel Finish |