Steel Washer - 1/4 IP Slip - 18 Gauge - Unfinished - 4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1831 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.22.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Unfinished |
| Gauge | 18 |
| Gauge Type | Metal |
| Iron Pipe Size | 1/4 IP Slip |
| Diameter | 4" |
| Dimensions | DIA: 4" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923918312 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 10.5" |
| Case Height | 6.83" |
| Case Weight | 31 |
| Case Cubic Ft. | 0.4358 |
| Catalog Description | Steel Washer - 1/4 IP Slip - 18 Gauge - Unfinished - 4" Diameter |
| Description | 1/4 X 4" ST WASHER UNF 18 GA |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1831.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.13 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Washer 1/4 IP Slip 18 Gauge 4" D |