2" Die Cast Fixture Loops - 1/8 IP With Wireway - Hang Straight Loop - 20lbs Max - Polished Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1728 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Polished Brass |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Max Load | 20 |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923917285 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 12.2" |
| Case Width | 8.27" |
| Case Height | 7.09" |
| Case Cubic Ft. | 0.414 |
| Catalog Description | 2" Die Cast Fixture Loops - 1/8 IP With Wireway - Hang Straight Loop - 20lbs Max - Polished Brass Plated Finish |
| Description | J020PBL HANG STRAIGHT LOOP |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1728.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.07 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 2" Die Cast Fixture Loops 20lbs Max Polished Brass Plated |