Steel Locknut - 1/8 IP - 1/2" Hexagon - 3/16" Thick - Brass Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1646 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.16.0045 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Taiwan |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Brass Plated |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP |
| Diameter | 0.5" |
| Dimensions | L: 0.50" x W: 0.50" x H: 0.19" x DIA: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923916462 |
| Case Quantity | 5000 |
| Case Length | 8" |
| Case Width | 11.5" |
| Case Height | 9" |
| Case Weight | 34.5 |
| Case Cubic Ft. | 0.4792 |
| Catalog Description | Steel Locknut - 1/8 IP - 1/2" Hexagon - 3/16" Thick - Brass Plated Finish |
| Description | 1/8 IP X 1/2" X 3/16" LOCKNUT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1646.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.015 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Locknut 1/8 IP 1/2" Hex 3/16" Thick Brass Plated |