Turned Brass Check Ring - 1/8 IP Slip - Unfinished - 3/4" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1595 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Unfinished |
| Edge Type | Turned |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923915953 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Weight | 11.5 |
| Catalog Description | Turned Brass Check Ring - 1/8 IP Slip - Unfinished - 3/4" Diameter |
| Description | 1/8 X 3/4" BRASS CHECKRING UNF |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1595.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Turned Brass Check Ring 1/8 IP Slip Unfinished 3/4" D |