3-Way (2 Circuit) Keyless Socket - 1/8 IPS - Aluminum - Brite Gilt Finish - 660W - 250V - 250/10 Master
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1314 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brite Gilt |
| Cap | 1/8 IPS |
| Set Screw | With |
| Switch Type | 3 Way |
| Terminal | Screw |
| Diameter | 1.25" |
| Dimensions | L: 1.25" x W: 1.25" x H: 2.75" x DIA: 1.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923913140 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 16.25" |
| Case Width | 8.38" |
| Case Height | 18.25" |
| Case Weight | 22.95 |
| Case Cubic Ft. | 1.4382 |
| Catalog Description | 3-Way (2 Circuit) Keyless Socket - 1/8 IPS - Aluminum - Brite Gilt Finish - 660W - 250V - 250/10 Master |
| Description | KEYLESS 3-WAY P.G. SCKT MED BA |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1314.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.09 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | No |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3-Way Keyless Socket Aluminum Brite Gilt Finish 250/10 Master |