Felt Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 7/8" Diameter
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1177 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Felt |
| Finish | White |
| Iron Pipe Size | 1/8 IP Slip |
| Diameter | 0.88" |
| Dimensions | DIA: 0.88" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923911771 |
| Catalog Description | Felt Washer - 1/8 IP Slip - White Finish - 7/8" Diameter |
| Description | 7/8" 1/8 SLIP FELT WASHER WHIT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1177.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Felt Washer 1/8 IP Slip White Finish |