Steel Knurled Head Thumb Screw - 6/32 - 1/2" Length - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1156 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 7318.15.8085 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | USA |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Nickel Plated |
| Screw Type | Knurled Thumb |
| Thread | 6/32 Thread |
| Dimensions | L: 0.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923911566 |
| Catalog Description | Steel Knurled Head Thumb Screw - 6/32 - 1/2" Length - Nickel Plated Finish |
| Description | 6/32 1/2" KNURLED SCREW NICKL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1156.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Steel Knurled Head Thumb Screw 6/32 1/2" Length Nickel Plated |