Aluminum Shell With Paper Liner - Push Thru - Brite Gilt Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1144 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Aluminum |
| Finish | Brite Gilt |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911443 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 18.19" |
| Case Width | 14.65" |
| Case Height | 9.33" |
| Case Weight | 11.88 |
| Case Cubic Ft. | 1.4388 |
| Catalog Description | Aluminum Shell With Paper Liner - Push Thru - Brite Gilt Finish |
| Description | BRITE GILT SHELL ONLY/PUSH THR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1144.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Aluminum Shell with Paper Liner Push Thru Brite Gilt Finish |