Pull Chain Interior Mechanism With Screw Terminals - Brass Chain - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1139 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Switch Type | Pull Chain |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911399 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 14.5" |
| Case Width | 18" |
| Case Height | 7.25" |
| Case Weight | 29.502 |
| Case Cubic Ft. | 1.0951 |
| Catalog Description | Pull Chain Interior Mechanism With Screw Terminals - Brass Chain - 660W - 250V |
| Description | PULL CHAIN SOCKET INTERIOR ONL |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1139.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.060004 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pull Chain Interior Mechanism Brass Chain 660W |