Attachment Plug With Terminal Screws - Brown Finish - Non Polarized - 18/2-SVT Round Wire - 15A - 125V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1114 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Finish | Brown |
| NEMA Plug | 1-15P Non-Polarized |
| Dimensions | L: 2" x W: 1.50" x H: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0013 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923911146 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 13" |
| Case Width | 9.75" |
| Case Height | 8.5" |
| Case Weight | 12.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.6235 |
| Catalog Description | Attachment Plug With Terminal Screws - Brown Finish - Non Polarized - 18/2-SVT Round Wire - 15A - 125V |
| Description | VINYL PLUG-BROWN |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1114.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 2 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 0.75 |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Attachment Plug Brown Finish 18/2-SVT Wire 15A 125V |