Brass Coupling - 5/8" Long - 1/8 IP - Nickel Plated Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-1059 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | India |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Finish | Nickel Plated |
| Dimensions | H: 0.63" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923910590 |
| Case Quantity | 2000 |
| Case Weight | 21.5 |
| Catalog Description | Brass Coupling - 5/8" Long - 1/8 IP - Nickel Plated Finish |
| Description | 1/8 IP COUPLING NKL PL 5/8" LO |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-1059.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Brass Coupling 5/8" L 1/8 IP Nickel Plated |