Solid Brass Thumb Screw - Burnished and Lacquered - 8/32 Ball Head - 3/4" Length
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-038 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.2000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Burnished / Lacquered |
| Screw Type | Ball Thumb |
| Thread | 8/32 Thread |
| Dimensions | L: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923900386 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 9.84" |
| Case Width | 9.84" |
| Case Height | 2.76" |
| Case Cubic Ft. | 0.1547 |
| Catalog Description | Solid Brass Thumb Screw - Burnished and Lacquered - 8/32 Ball Head - 3/4" Length |
| Description | 8/32 X 3/4 BR THUMB SCREW |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-038.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.02 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Solid Brass Thumb Screw Burnished 8/32 Ball 3/4" |