Phenolic Socket Knob - 4/36 Brown Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=90-021 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Finish | Brown |
| Cap | 4/36 IPS |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923900218 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 7.56" |
| Case Width | 7.56" |
| Case Height | 4.41" |
| Case Weight | 2.42 |
| Case Cubic Ft. | 0.1459 |
| Catalog Description | Phenolic Socket Knob - 4/36 Brown Finish |
| Description | BAKELITE BR SOCKET KNOB |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 90-021.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.00342 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Socket Knob 4/36 Brown |