Pressure Bracket kit for 5/6-Inch Downlight Retrofits, set of two brackets
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2676 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/80-2676_Instructions.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Steel |
| Finish | Silver |
| Dimensions | L: 3" x W: 1.12" x H: 1.38" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 2 |
| Case UPC | 10045923826761 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 8.13" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 14.5" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 0.9551 |
| Catalog Description | Pressure Bracket kit for 5/6-Inch Downlight Retrofits, set of two brackets |
| Description | PRESSURE BRKT KIT FOR 5-6" DLR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 80-2676.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | S11641 |
| For Use With | S11801 |
| For Use With | S11821 |
| For Use With | S11825 |
| For Use With | S11835 |
| For Use With | S11835R1 |
| For Use With | S11836 |
| For Use With | S11836R1 |
| For Use With | S11837 |
| For Use With | S11837R1 |
| For Use With | S11883 |
| For Use With | S11885 |
| For Use With | S18801 |
| For Use With | S18803 |
| For Use With | S29312 |
| For Use With | S29313 |
| For Use With | S29314 |
| For Use With | S29315 |
| For Use With | S29472 |
| For Use With | S29473 |
| For Use With | S29474 |
| For Use With | S29724 |
| For Use With | S29725 |
| For Use With | S29726 |
| For Use With | S29727 |
| For Use With | S29740 |
| For Use With | S29741 |
| For Use With | S29742 |
| For Use With | S29743 |
| For Use With | S39312 |
| For Use With | S39313 |
| For Use With | S39314 |
| For Use With | S39315 |
| For Use With | S39724 |
| For Use With | S39725 |
| For Use With | S39726 |
| For Use With | S39727 |
| For Use With | S39740 |
| For Use With | S39741 |
| For Use With | S39742 |
| For Use With | S39743 |
| For Use With | S39745 |
| For Use With | S39770 |
| For Use With | S39771 |
| For Use With | S39772 |
| For Use With | S39773 |
| For Use With | S39848 |
| For Use With | S11801R1 |
| For Use With | S11825R1 |
| For Use With | S11821R1 |
| For Use With | S11570 |
| For Use With | S11639 |
| For Use With | S11641;S11801;S11821;S11825;S11835;S11835R1;S11836;S11836R1;S11837;S11837R1;S11883;S11885;S18801;S18803;S29312;S29313;S29314;S29315;S29472;S29473;S29474;S29724;S29725;S29726;S29727;S29740;S29741;S29742;S29743;S39312;S39313;S39314;S39315;S39724;S39725 |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Pressure Bracket kit for 5/6-Inch Downlight Retrofits |