Female Slide Plug - Polarized 18/2 SPT-2 - 6A-125V - Black Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2522 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 125 |
| Wattage | 125 |
| Material | Plastic |
| Finish | Black |
| Dimensions | L: 1.12" x W: 1.25" x H: 1" |
| Each Quantity | 1 |
| Case Quantity | 1000 |
| Case Length | 16.54" |
| Case Width | 12.2" |
| Case Height | 9.25" |
| Case Cubic Ft. | 1.0802 |
| Catalog Description | Female Slide Plug - Polarized 18/2 SPT-2 - 6A-125V - Black Finish |
| Description | BLACK FEMALE SPT-2 PLUG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Female Slide Plug Polarized 18/2 SPT-2 6A-125V Black |