Cord Set - Brown - 12 Foot - With Warning Label
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2375 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8544.42.9090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Brown |
| Wire Color | Brown |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923823753 |
| Case Quantity | 150 |
| Case Length | 18.11" |
| Case Width | 12.99" |
| Case Height | 11.42" |
| Case Weight | 55 |
| Case Cubic Ft. | 1.5547 |
| Catalog Description | Cord Set - Brown - 12 Foot - With Warning Label |
| Description | 12 FT 18/2 SPT-2 BROWN CORD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2375.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.36 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Cord Set Brown 12 Foot with Warning Label |