Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - Uno ring - 10ft. 18/2 SVT Orange Cord - Dark antique brass finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2343 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Material | Brass |
| Finish | Dark Antique Brass |
| Wire Cord Length | 120" |
| Wire Color | Orange |
| Dimensions | L: 120" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923823432 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 10.5" |
| Case Width | 14" |
| Case Height | 12" |
| Case Weight | 33.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0208 |
| Catalog Description | Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - Uno ring - 10ft. 18/2 SVT Orange Cord - Dark antique brass finish |
| Description | KEYLESS DARK ANT CAST SKT WITH |
| Wire Length | 120" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2343.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Lampholder 4pc. Solid Brass Prewired Uno Ring 10f |