3 Piece Solid Brass Shell With Paper Liner - Polished Brass Finish - Pull Chain / Turn Knob With Uno Thread
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2300 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Brass |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923823005 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 14.65" |
| Case Width | 14.65" |
| Case Height | 11.5" |
| Case Weight | 23.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.4283 |
| Catalog Description | 3 Piece Solid Brass Shell With Paper Liner - Polished Brass Finish - Pull Chain / Turn Knob With Uno Thread |
| Description | POL BRS S.B. SHELL W/UNOTHREAD |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2300.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Piece Solid Brass Shell Polished Brass Pull Chain / Turn Kn |