Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - On/Off - Uno ring - 10ft. 18/2 SVT Black Cord - Dark antique brass finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2284 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | RU |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 250 |
| Material | Brass |
| Finish | Dark Antique Brass |
| Switch Type | On-Off |
| Wire Cord Length | 120" |
| Wire Color | Black |
| Dimensions | L: 120" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0463 |
| Pack Type | Bulk |
| Case UPC | 10045923822848 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 17.4" |
| Case Width | 10.31" |
| Case Height | 11.5" |
| Case Weight | 41.76 |
| Case Cubic Ft. | 1.1939 |
| Catalog Description | Medium base lampholder - 4pc. Solid brass - prewired - On/Off - Uno ring - 10ft. 18/2 SVT Black Cord - Dark antique brass finish |
| Description | DARK AB 4PC SB ON-OFF TURN KNB |
| Wire Length | 120" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2284.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 10 |
| Each Width In. | 4 |
| Each Height In. | 2 |
| Each Weight Lb. | 0.84 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Medium Base Lampholder 4pc. Solid Brass Prewired On/Off 10ft. |