White Phenolic Keyless Socket With Uno Ring and plug - Prewired
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2224 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Material | Phenolic Plastic |
| Finish | White |
| Wire Cord Length | 180" |
| Wire Color | White |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923822244 |
| Case Quantity | 50 |
| Case Length | 16.14" |
| Case Width | 14.17" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Weight | 34.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.3553 |
| Catalog Description | White Phenolic Keyless Socket With Uno Ring and plug - Prewired |
| Description | WHT PHEN KEYLESS SKT W/ UNO |
| Wire Length | 180" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2224.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.67 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | White Phenolic Keyless Socket with Uno Ring Prewired |