3" CANDELABRA SKT W/DOUBLE LEG
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2196 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | 1/8 IP Outside Extrusion Double Leg |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 3" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Weight | 10.49 |
| Catalog Description | 3" CANDELABRA SKT W/DOUBLE LEG |
| Description | 3" CANDELABRA SKT W/DOUBLE LEG |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2196.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.04 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Candelabra Sockets with Paper Liner |